ЖС „Орман“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Орман is located in Република Македонија
Орман
Орман
Орман (Република Македонија)

Железничката станица „Орман“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 42o 04' 00'', ИГД 21o 21' 29''.