ЖС „Ново Село“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ново Село is located in Република Македонија
Ново Село
Ново Село
Ново Село (Република Македонија)

Железничката станица „Ново Село“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 42o 01' 59'', ИГД 21o 20' 56''.