Есил (округ во Северен Казакстан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Есил
—  Округ  —
Есіл ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Северен Казахстан
Центар Јавленка
Час. појас East (UTC+6)

Есил (казашки: Есіл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Јавленка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]