Ерусалимска автобуска станица

Од Википедија — слободната енциклопедија


Координати: 31°47′20″ N; 35°12′11″ E / 31.789° СГШ; 35.203° ИГД / 31.789; 35.203

The Jerusalem Central Bus Station

Ерусалимска автобуска станица (хебрејски: התחנה המרכזית של ירושלים) се наоѓа во Ерусалим, Израел. Се наоѓа на улицата Јафа, на самиот влез од градот. Била изградена во 2001 година на местото на старата автобуска станица која била изградена од 1960 година.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]