Еренчун (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црквата „Свети Андреј“

Еренчун (баскиски: Erentxun, шпански: Erenchun) — село во општината Ирураис-Гауна во покраината Алава од автономната заедница Баскија, Шпанија.