Еренчун (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Еренчун, Алава)
Црквата „Свети Андреј“

Еренчун (баскиски: Erentxun, шпански: Erenchun) — село во општината Ирураис-Гауна во покраината Алава од автономната заедница Баскија, Шпанија.