Прејди на содржината

Ердене, Тов

Координати: 47°43′09″N 107°47′45″E / 47.71917° СГШ; 107.79583° ИГД / 47.71917; 107.79583
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ердене (монголски: Эрдэнэ) е област во Монголија во покраината Тов.


47°43′09″N 107°47′45″E / 47.71917° СГШ; 107.79583° ИГД / 47.71917; 107.79583