Енергетически

Од Википедија — слободната енциклопедија
Енергетически
Енергетически is located in Казахстан
Енергетически
Енергетически
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°25′40″N 77°1′20″E / 43.42778° СГШ; 77.02222° ИГД / 43.42778; 77.02222
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Енергетически е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]