Емеренција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Емеренција (унгарски јазик: Emerencia), е женско име кое се користи вo унгарскиот јазик, има латинско (латински: Emerencia) потекло и има значење: материјално богата.


Варијации[уреди | уреди извор]

  • унгарски јазик: Emerka

Именден[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]