Ел Хатим (пустина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ел Хатим (пустина)
Пустина
Земја Обединети Арапски Емирати

Ал Хатим е пустина во близина на градот Ал Хатим, меѓу Абу Даби и Ал Аин, Обединетите Арапски Емирати.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Предлошка:Deserts