Ел Каракалехо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ел Каракалехо
Амблем на Ел Каракалехо
Seal
Земја Шпанија
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Ел Каракалехо
Површина
 • Вкупна 13 км2
Надм. вис. 308 м
Население (2005)
 • Вкупно 82
 • Густина 6,3/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Ел Каракалехо е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .