Елен ван Дајк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Елен ван Дајк
Лични податоци
Цело име Елеонора „Елен“ ван Дајк
Роден 11 февруари 1987 (1987-02-11) (31 г.)
Хармелен, Холандија
Висина 182 цм
Податоци за клубот
Мом. клуб Boels-Dolmans Cycling Team
Улога Возач
Вид на возач хронометри
Професионални клубови
2006–2008
2009-2011
2012-2013
2014-
Vrienden van het Platteland
Columbia-HTC Women
Team Specialized-lululemon
Boels-Dolmans Cycling Team

Елен ван Дајк (родена на 11 февруари 1987) е холандски велосипедист, која вози за Boels-Dolmans Cycling Team.[1]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ellen van Dijk (cyclingarchives)“. Cyclingarchives.com. http://www.cyclingarchives.com/coureurfiche.php?coureurid=13500. посет. 5 септември 2012 г. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]