Елена Чакмакоска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Елена Чакмакоска (р. 16 јули 1990) — македонска фудбалерка, која игра како голманка за прволигашкиот клуб ЖФК Кочани. Била членка на женската репрезентација на Македонија.