Елга Андерсен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Елга Андерсен (2. Февруари 1935 година, но и како Хелга Химен во Дортмунд ; 7 Декември 1994 година во Њујорк ) билагерманска актерка и пејачка.

Живот[уреди | уреди извор]

Хелга Химен е родена во 1935 година како единствено дете на градежен инженер.