Прејди на содржината

Езеро Ласес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Езерото Ласес
Езерото Ласес Трентино, Италија

Езерото Ласес е езеро во Трентино, Италија. На надморска височина од 629 м, неговата површина е 0,16км².