Еднаков третман за жените и за мажите

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Еднаков третман значи отсуство на директна и индиректна дискриминација врз основа на полот.[1]

Белешки[уреди | уреди извор]

  1. "Водич во феминистичката и родовата терминологија". Здружение на граѓани Акција Здруженска, Скопје. 2007-05-30. Посетено на 2007-06-22.