Еден ден (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Еден ден“
CD од Тамара Тодевска
Издаден16.07.2015 (Македонија)
Снимен2012 - 2015
Жанрпоп
Траење41:21
Издавачка куќаГорила продукција
ПродуцентГорила продукција
Тамара Тодевска — Хронологија
Сино
(2005)
Еден ден
(2015)
Издадени песни од Еден ден
 1. "Готово е"
 2. "Залудно е"
 3. "Тешко без тебе"
 4. "Тажна љубов, среќна песна"
 5. "Брод што тоне"
 6. "За миг (дует со Даниел Кајмакоски) "
 7. "Совршен крај"
 8. "Фрази љубовни (заедно со ДНК)"
 9. "Баш на тебе"

Еден ден е музички албум на македонската поп-пејачка Тамара Тодевска од 2015 година во издание на „Горила продукција“.

Содржина[уреди | уреди извор]

 1. „Врвот е дно“ (3:35)[1]
 2. „Совршен крај (3:21)[2]
 3. „Залудно е“ (3:28)[3]
 4. „Тажна љубов, среќна песна“ (3:05)[4]
 5. „Промена“ (3:37)[5]
 6. „Готово е“ (4:29)[6]
 7. „За миг“ (3:34)[7]
 8. „Фрази љубовни“ (3:26)[8]
 9. „Тешко без тебе“ (3:17)[9]
 10. „Трофеј“ (3:02)[10]
 11. „Баш на тебе“ (2:54)[11]
 12. „Брод што тоне“ (3:33)[12]
 13. „Тажна љубов, среќна песна (пијано верзија)“[13]

Видео записи[уреди | уреди извор]

Следниве песни од албумот имаат и видео запис:

Наводи[уреди | уреди извор]