Евридика II Македонска

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Евридика II)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Евридика II (умрела 317 п.н.е.) била ќерка на Аминта IV, син на Пердика III, и Кинана, ќерка на Филип II.