Прејди на содржината

Ева Скендеровска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ева Скендеровска
Роден 15 март 1990
Скопје
Националност Македонец
Познат по улогите во:
Ах, љубов моја
Македонски народни приказни
Занимање глумец

Ева Скендеровска - македонска театарска, филмска и телевизиска глумица.

Филмографија

[уреди | уреди извор]
Година Филм Улога
2010 Пилот ТВ-филм
2010-2014 Македонски народни приказни ТВ-серија
2011 Турни ме да Кинисам ТВ-серија Соња
2015 5+ фамилија ТВ-серија Тања
2017 Човекот кој не беше таму ТВ-филм
2017 Ах, љубов моја ТВ-серија Нини
2018 Преспав ТВ-серија Планинарка 2
2019 Фамилија Марковски ТВ-серија Патничка во такси