Еван Сеинфелд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Еван Сеинфелд

Еван Сеинфелд (англиски: Evan Seinfeld ), (роден на 29 декември 1967), е американски музичар и порно актер, како и режисер, фотограф, писател и вокал. Најдобро познат е како басист и вокалист на хардкор хеви метал групата Biohazard, и како сопруг на познатата порно глумица Тера Патрик, со која што има снимено порно филмови. Моментално свири со групата Spyderz. Претходно, бил изведувач во Biohazard и Damnocracy. Во октомври 2008 година, тој им се придружува на Tattooed Millionaires како басист на групата.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]