Ебе Камарго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ебе Камарго
Hebe Camargo
Ебе Камарго во 2009
Биографски податоци
Родено имеЕбе Марија Камарго
Hebe Maria Camargo
Познат(а) и какоБритни
Роден(а)8 март 1929
ПотеклоТаобате, Сао Паоло, бразил
Занимањаглумица, водителка и пејачка

Ебе Марија Камарго (порт. Hebe Maria Camargo, р. 8 март 1929 во Таобате, Сао Паоло[1]) — бразилска глумица, водителка и пејачка.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]