Душник (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Села во Албанија
Душник се наоѓа во Албанија
Душник
Душник (Албанија)
Име: Душник
Област: Белград
Округ: Вајгуроре
Општина: Отлак
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаДушник е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, округот Ура Вајгуроре и општина Отлак.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]