Дух куче: Патот на самурајот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Дух куче: Патот на самурајот“
РежисерЏим Џармуш
ПродуцентRichard Guay
Џим Џармуш
СценаристЏим Џармуш
НастапуваатФорист Вајтејкер
МузикаRZA
КинематографијаРоби Милер
МонтажаЏеј Рабиновиц
ДистрибутерChannel Four Films
Премиера18 мај 1999
Времетраење116 минути
ДржаваСАД
Јазиканглиски јазик
Буџет$2 милиони
Бруто заработка$9,380,473

Дух куче: Патот на самурајот е американски криминалистички акционен филм од 1999 година, со сценарио и режија на Џим Џармуш.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со:

Предлошка:Jim Jarmusch Films