Дубла

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дубла Село
Poland adm location map.svg
Red pog.svg
Дубла

Координати: 53°35 'N 22°25' E / 53.583°N 22.417°E / 53.583; 22.417

Земја
Војводство Подласко војводство
Округот Грајево
Општина Грајево

Дублае село во административниот округ на општина Грајево, во рамките на округот Грајево, Подласко Војводство, во североисточна Полска.[1] Тоа се наоѓа на околу 8 километри (5ми) јужно од Грајево и 72 kм (45 ми) северозападно од регионален капитал Бјалисток,

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]