Дружне (Калиновски Реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дружне
Дружне
Druzhne (Kalynivskyi) 1.jpg
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°27′55″N, 28°48′35″E

Општи податоци
Име
- изворно
Дружне
  Дружне
Поштенски број 22453
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка Област, Калиновски Реон
Географија
Население
Население 789

Дружне (украински: Дружне) — село во Украина, Калиновски Реон, Виничка Област.

Галерија[уреди | уреди извор]