Дренок (Пробиштипско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дренок е село во Општина Пробиштип.


Дренок
Дренок is located in Македонија
Дренок
Местоположба на Дренок во Македонија
Општина Општина Пробиштип
Дренок на општинската карта
Дренок во Општина Пробиштип.svg

Атарот на Дренок во рамките на општината


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]