Прејди на содржината

Дрег

Од Википедија — слободната енциклопедија
Учесници на трката High Heel Drag во Вашингтон.

Дрег (од анг. drag) – облекување кое општеството го дефинира како облекување во другиот пол или род, исто така се однесува на стилизирано, „пренагласено“ претставување на другиот пол/род.

Поврзано[уреди | уреди извор]