Дравуданишта

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Драгодалишта)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дравуданишта
Дравуданишта is located in Грција
Дравуданишта
Дравуданишта (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Дравуданишта (Драгодалишта или Дромово) е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]