Драган Стојков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Македонија Драган Стојков
Dragan Stojkov (2017).jpg
Лични податоци
Роден на 23 февруари 1988 (1988-02-23) (34 г.)
Роден во Струмица, СФРЈ
Висина &100000000000001750000001,75 м
Позиција средина
Клупски податоци
Сегашен клуб Беласица Беласица
Младинска кариера
Беласица Беласица
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006-2007 ФК Беласица 35 (3)
2008 Егалео ФК 22 (2)
2008-2010 АО Илисиакос 14 (0)
2009-2010 →ФК Напредак Крушевац 19 (0)
2010-2012 ФК Јагодина 63 (0)
2014 ЛА Галакси II 18 (1)
2015 Инди Елевен 21 (0)
2017 Сент Луис ФК 23 (0)
2018 ФК Беласица 0 (0)
Репрезентација
Македонија Македонија У-17 3 (0)
2005-2006 Македонија Македонија У-19 9 (0)
2007-2009 Македонија Македонија У-21 10 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Драган Стојковмакедонски професионален фудбалер. Во моментов игра за ФК Беласица.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Стојков и Милушев повторно ќе играат за сино-белиот дрес“. СтрумицаНет. 20 јуни 2018. Посетено на 20 јуни 2018.[мртва врска]