Драган Данаиловски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Драган Даниловски
Министер за здравство
На должноста
30 ноември 1998 – мај 1999
Претседател Љупчо Георгиевски
Претходник Петар Илиeвски
Наследник Петар Милошевски
Лични податоци
Националност Македонец
Професија епидемиолог, универзитетски професор

Драган Даниловски — македонски лекар епидемиолог, универзитетски професор. Во периодот од 15 мај 1999 до 15 мај 2001 година бил министер за здравство на Република Македонија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Претходник
Петар Илиевски
Министер за здравство на Република Македонија
15 мај 1999 – 15 мај 2001
Наследник
Петар Милошевски