Драгана Пецевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Драгана Пецевска
Лични податоци
Име и презиме Драгана Пецевска
Роден(а) 11 април 1983 (1983-04-11) (36 г.)
Скопје, Република Македонија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1.70 м
Тежина 60 килограми
Позиција Лево Крило
Клупски податоци
Тековен клуб Македонија ЖРК Металург
Број 17
Сениорски клубови
2001-2002
2002-2003
2003-2004
2004-2009
2009-2011
2011-
РК Скопје
Кометал Ѓорче Петров
Еуростандар Ѓорче Петров
Кометал Ѓорче Петров
ЖРК Будуќност
ЖРК Металург
Репрезентација 1
  Македонија Македонија 59 (123)
1 Податоците за репрезентативни настапи и постигнати голови важат
за 1 јуни 2012

Драгана Пецевска (родена на 11 април 1983 г. во Скопје) е македонска ракометарка. Таа игра за ЖРК Металург и за Женската ракометна репрезентација на Македонија.[1]

Таа игра на позицијата лево крило.

Во сезоната 2009/10 со ЖРК Будуќност таа го освоила Купот на Победниците на Куповите. [2]

Наводи[уреди | уреди извор]