Драгана Гегова

Од Википедија — слободната енциклопедија

Драгана Гегова (р. 18 јуни 2000) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец и играч од средниот ред за Драгон и репрезентацијата на Македонија.

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Гегова дебитирала за репрезентацијата на Македонија на 27 ноември 2020 година, доаѓајќи како замена за Теодора Димоска против Казахстан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Kazakhstan vs North Macedonia“. Global Sports Archive. Посетено на 19 September 2021.