Дојди веслај (фестивал)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дојди веслај (фестивал)
Локација Центар за култура, Струга, Македонија
Години активност 2006-2010
Датум три дена
Жанр рок, метал

Дојди веслај — метал фестивал кој се одржувал во Струга во четири изданија од 2007 до 2010 година. На фестивалот учество зеле многу музички групи од Македонија како: Hardfaced, Инфаркт, Марас, Dedicated for Life, Вандал, Furion и многу други.