Доминион Британска Западна Флорида

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знамето на Доминионот
Грбот на Доминионот

Доминионот Британска Западна Флорида (англиски: Dominion of British West Florida) е самопрогласена микронација која се наоѓа на Флорида, САД. Тие не ја признаваат владата на САД и сметаат дека нивен единствен лидер е Кралицата Елизабета II.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]