Доменико Мајета

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Доменико Мајета
Domenico Maietta.jpg
Лични податоци
Роден на 3 август 1982 (1982-08-03) (38 г.)
Роден во Чиро Марина, Италија
Држава  Италија
Висина &100000000000001850000001,85 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Емполи Емполи
Број 22
Младинска кариера
Јувентус Јувентус
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001-2002 Јувентус Јувентус 0 (0)
2001-2002 Л'Аквила Л'Аквила 0 (0)
2002-2003 Триестина Триестина 5 (0)
2003 Месина Месина 7 (0)
2003-2004 Авелино Авелино 12 (0)
2004Перуџа Перуџа 0 (0)
2004-2007 Кротоне Кротоне 77 (0)
2007-2008Авелино Авелино 28 (0)
2008-2009 Кротоне Кротоне 8 (0)
2009-2010 Фрозиноне Фрозиноне 39 (0)
2010-2014 Верона Верона 119 (5)
2014-2018 Болоња Болоња 90 (1)
2018- Емполи Емполи 17 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Доменико Мајета (италијански: Domenico Maietta) — италијански фудбалер, играч од одбраната на Емполи во Серија А.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]