Дол Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дол Река
ЗемјаМакедонија Македонија

Дол Река — се наоѓа на планината Осогово, југоисточно од селото Турско Рудари и Злетово.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 28.