Договор од Ерзинџан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Примирјето од Ерзинџан - договор кој го ставил крајот на вооружениот конфликт меѓу Транскавкаскиот комесаријат и Отоманската Империја во Персиската кампања и Кавкаската кампања во текот на Првата свеска војна.