Добри Лаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добри Лаки е село во Општина Струмјани.


Добри Лаки
Карта
Општина: Општина Струмјани
Население: 276 (13/09/2005)
Поштенски број: 2838
Повикувачки број: -
Надморска височина: 1027
Географска широчина: 41° 34' 41"
Географска должина: 22° 59' 39"
Веб страница: Нема


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Село Добри Лаки се наоѓа во планински регион.

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]