Днепар (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Днепар може да се однесува на:

Топоними[уреди | уреди извор]

  • Днепар — река која поминува низ Русија, Белорусија и Украина.
  • Днепар (град) — град во Украина, обласен центар.

Други[уреди | уреди извор]