Дмитриевка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дмитриевка
Дмитриевка is located in Казахстан
Дмитриевка
Дмитриевка
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°28′47″N 77°2′1″E / 43.47972° СГШ; 77.03361° ИГД / 43.47972; 77.03361
Земја Казахстан
ПокраинаПокраина Алмати
Часовен појасОмско време (UTC+6)

Дмитриевка е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]