Димитрис Сиовас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Real Valladolid - CD Leganés 2018-12-01 (21) (cropped).jpg

Димитрис Сиовас (грчки: Δημήτρης Σιόβας) (роден на 16 септември 1988 во Драма) — грчки фудбалер, кој моментално настапува за екипата на ФК Паниониос. Тој игра на позиција одбрана.