Димитрис Сиовас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Димитрис Сиовас
Δημήτρης Σιόβας
Лични податоци
Полно име Димитрис Сиовас
Роден на 16 септември 1988 (1988-09-16) (33 г.)
Роден во Драма, Грција
Висина 1.91
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Олимпијакос
Број 23
Младинска кариера
–2008 ФК Шкода Скеча
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2012 ФК Паниониос 72 (2)
2009ФК Паниониос (п) 11 (0)
2012– ФК Олимпијакос 0 (0)
Репрезентација
2006–2008 Greece U19 9 (1)
2008–2010 Грција 14 (1)
2010- Грција 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17
02, 15 јуни 2012 (UTC).

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17:02, 15 јуни 2012 (UTC)

Димитрис Сиовас (грчки: Δημήτρης Σιόβας) (роден на 16 септември 1988 во Драма) — грчки фудбалер, кој моментално настапува за екипата на ФК Паниониос. Тој игра на позиција одбрана.