Дики Гребен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дики Гребен е комплекс на лава купола кој се наоѓа во јужниот дел на полуостровот Камчатка, Русија . Курилско Езеро се наоѓа веднаш на исток.

Исто така види[уреди | уреди извор]

Користена литература[уреди | уреди извор]