Дибошница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дибошница
ЗемјаМакедонија Македонија

Дибошница — река на планината Кожуф, источно од селото Конопиште и јужно од Демир Капија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 27.