Дејан Парезановиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дејан Парезановиќ
Лични податоци
Роден на 16 април 1994 (1994-04-16) (26 г.)
Роден во Кралево, СРЈ
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Суботица
Број 13
Младинска кариера
Слога Кралево
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2012–2015 Слога Кралево 27 (3)
2013–2014Партизан ББ (позајмица) 25 (1)
2013–2014 Бежанија 1 (0)
2016– Спартак Суботица 0 (0)
2016Бачка 1901 (позајмица) 0 (0)
2017–Оџаци (позајмица) 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 12 април 2017.
† Учества (Голови).

Дејан Парезановиќ (роден 16 април, 1994 во Кралево) — српски фудбалер кој моментално игра за Спартак Суботица.[1] Висок е 1.80 м и игра на позицијата oдбранбен играч.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Nastavlja se fudbalsko prvenstvo, Spartak sutra dočekuje u Subotici“ (српски). subotica.com. 9 September 2016.
  2. „Дејан Парезановиќ“ (српски). srbijafudbal.com. 12 April 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]