Детроит (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Вообичаено, Детроит се користи за градот Детроит, Мичиген во Соединетите Американски Држави или целатa Метро Детроит метрополитенска област.

Но терминот може да се однесува и на:

Географија[уреди | уреди извор]

Населени места[уреди | уреди извор]

Други[уреди | уреди извор]

Друго користење[уреди | уреди извор]