Детроит (Орегон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локација на Детроит вo Орегон

Детроит (англиски: Detroit) е град вo американската држава Орегон. Овој град според статистиките во 2000 година, има 262 жители.