Детроит (Орегон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба на Детроит во Орегон

Детроит (англиски: Detroit) е град во американската држава Орегон. Овој град според статистиките во 2010 година, има 202 жители[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „U.S. Census website“. United States Census Bureau. Посетено на 2015-03-07.