Детроит (Алабама)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Детроит, Алабама

Детроит (англиски: Detroit) е град во американската држава Алабама. Овој град според статистиките во 2000 година, има 247 жители.