Детроит (Тексас)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Детроит, Тексас)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локација на Детроит вo Тексас

Детроит (англиски: Detroit) е град вo американската држава Тексас. Овој град според статистиките во 2000 година, има 776 жители.