Детроит (Илиноис)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Детроит, Илиноис)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Детроит
Mестоположба
Општи податоци
Име Детроит
Поштенски број 62363
Повикувачки број 217
Управа
Земја САД
Географија
Население
Население 93 (2000)
Детроит, Илиноис

Детроит (англиски: Detroit) е град во американската држава Илиноис. Овој град според статистиките во 2000 година, има 93 жители.