Десни Дол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Галичка река
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворВлаина
УстиеПанчаревска река

Десни дол — е планинска река на планината Влаина, лева притока на Панчаревска река.

Течение[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]